چند نکته درباره سفارش لباس فرم سازمانی

کسب‌وکارها امروزه تخصصی‌تر از همیشه به کار خود ادامه می‌دهند. در راستای همین گرایش شرکت‌ها و سازمان‌ها به تخصصی شدن، بسیاری از بیزنس‌ها اقدام به طراحی و سفارش لباس فرم سازمانی می‌کنند. این کار به دلایل مختلفی برای شرکت شما اهمیت دارد و ما در ادامه این مطلب به تشریح دلایل اهمیت این موضوع می‌پردازیم.

کسب‌وکارها امروزه تخصصی‌تر از همیشه به کار خود ادامه می‌دهند. در راستای همین گرایش شرکت‌ها و سازمان‌ها به تخصصی شدن، بسیاری از بیزنس‌ها اقدام به طراحی و سفارش لباس فرم سازمانی می‌کنند. این کار به دلایل مختلفی برای شرکت شما اهمیت دارد و ما در ادامه این مطلب به تشریح دلایل اهمیت این موضوع می‌پردازیم.

 

طراحی و سفارش لباس فرم سازمانی برای برند شما اهمیت دارد

branding

چه شما صاحب یک آژانس هواپیمایی باشید یا آشپزخانه‌ای صنعتی را اداره کنید، درهرصورت لازم دارید تا برای حفظ یکپارچگی تصویر برند از لباس فرم سازمانی استفاده کنید. با وجود این که این موضوع ممکن است گاهی از نظر کارمندان عجیب به نظر برسد اما اگر نوع لباس و نحوه طراحی و دوخت آن به شیوۀ درستی صورت بگیرد، حتی مقاوم‌ترین کارمندها هم به راحتی قانع می‌شوند تا از آن‌ها استفاده کنند؛ اما نکته‌ای که باید حتما در زمان سفارش لباس فرم به آن‌ توجه داشته باشید این است که به رنگ، نوع دوخت و نحوه طراحی آن‌ها توجه داشته باشید. همچنین رنگ‌بندی مناسب بر اساس رده و جایگاه کارمندان نیز بسته به نوع برند و جایگاه و چارت سازمانی که کارکنان در یک سیستم دارند، می‌توان برای تعیین سطح آن‌ها استفاده کرد.

 

لباس فرم سازمانی، کارمندان را برای مشتریان قابل تشخیص می‌سازد

لباس فرم سازمانی

یکی از موارد مهمی که برای مثال در فروشگاه‌های زنجیره‌ای اهمیت زیادی دارد، این است که مشتریان بتوانند در مواردی مانند بروز سوال یا نیاز به کمک، کارکنان فروشگاه یا شرکت را از افراد عادی تمیز دهند. این کار با استفاده از انواع لباس فرم سازمانی به سادگی امکان‌پذیر است و نه‌تنها به مشتریان شما احساس رضایت می‌بخشد تا هر زمان که خواستند بدون نگرانی از اشتباه گرفتن یک فرد عادی با فروشندگان سوال خود را بپرسند، بلکه به یکدستی ظاهر برند شما نیز کمک می‌کند.

 

یونیفرم‌ها نشانگر کسب‌وکار شما هستند!

لباس فرم سازمانی

درست مانند لباس پلیس که او را از افراد عادی متمایز می‌کند، استفاده کارمندان برند شما از یونیفرم‌هایی با شکل و رنگ یکدست به کسب‌وکارتان قدرت بیشتری می‌دهد. هماهنگی در پوشش یکی از راه‌های ساده و بی‌دردسر برای تبلیغ و همچنین برندینگ شرکت یا سازمان شما است؛ بنابراین، اگر هویت برند شما ایجاب می‌کند، حتما استفاده از یونیفرم‌ها را برای کارمندانتان در برنامه‌های خود بگنجانید.

 

بهترین پارچه‌ها برای لباس فرم سازمانی

لباس سازمانی

اگر تجربه پوشیدن لباس فرم سازمانی را داشته باشید، حتما می دانید که این نوع لباس جنس خاصی دارد که با انواع دیگر لباس متفاوت است. این موضوع نه‌تنها به کسب‌وکاری که در آن افراد به فعالیت مشغول هستند، بستگی دارد، بلکه به برند و شرکت نیز باز می‌گردد. نکته این جاست که دلیل سفارش لباس فرم سازمانی اساسا به‌منظور هماهنگی، یکدستی و افزایش پرستیژ یک برند صورت می‌گیرد؛ به همین علت، توصیه این است تا از پارچه‌هایی نظیر کرپ برای تهیه مانتو و شلوارهای سازمانی استفاده شود؛ چراکه این نوع پارچه چروک نمی‌شود و کیفیت، زیبایی و دوام زیادی دارد. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای کارمندان یک کلینیک یا افراد شاغل در کارهای فنی، لازم است موارد خاصی که به ماهیت شغل مربوط نیز لحاظ شود.

 

رنگ مناسب برای لباس فرم سازمانی

لباس فرم اداری

به‌طور معمول از آنجا که لباس های فرم برای مراکز رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند، رنگ‌هایی خنثی و بعضا تیره دارند. همان‌طور که احتمالا تا به حال مشاهده کرده‌اید، رنگ‌هایی مانند سرمه‌ای، خاکستری تیره و روشن، مشکلی و طیف کرم تا قهوه‌ای بین لباس‌ های فرم سازمانی از باقی رنگ‌ها متدوال‌تر هستند اما این یک قانون کلی است و بر فرض مثال، ممکن است یک سالن آرایشی، بنا به ماهیت برند خود برای کارمندانش لباس فرم صورتی سفارش بدهد و این موضوع کاملا طبیعی است.

 

 

دنیای مد و لباس فرم اداری

لباس فرم اداری

کمی عجیب به نظر می‌رسد اما دنیای مد به لباس های فرم اداری نیز رسوخ کرده است تا فرای رسمیت، شرکت یا سازمان شما از زیبایی و کیفیت نیز برخوردار باشد. نوع دوخت و نحوه استفاده از عناصر مختلف در لباس اداری بیشتری تاثیر را از دنیای مد می‌پذیرد اما جدای از این موضوع، سازمان‌ها سعی می‌کنند چندان تابع مد نباشند تا لباس های فرم سازمانیشان با گذشت زمان از مد نیافتد. می‌توان ترکیبی از این دو فرم را به کار برد تا هم لباس‌ها از مد روز ایده بگیرند و هم کاملا منطبق با آن نباشند. این هنری است که تنها از طراحان لباس کاربلد ساخته است.

 

لباس فرم اداری مردانه

لباس فرم اداری مردانه

لباس فرم اداری آقایان یکی از مباحثی است که در سفارش لباس فرم کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. علت این امر هم آن است که لباس خانم‌ها در خارج از خانه بیشتر به لباس فرم شباهت دارد و ست مانتو و شلوار به‌عنوان لباس فرم بخصوص در آژانس‌ های هواپیمایی بسیار متداول است؛ با این وجود، آقایان نیز در موارد زیادی نیاز به لباس فرم متحدالشکل دارند که معمولا شامل پیراهن و شلوار هماهنگ با دیگر همکاران می‌شود.

در این مطلب شما را با انواع نکاتی که باید درباره لباس فرم سازمانی بدانید و در هنگام سفارش به آن توجه داشته باشید، آشنا کردیم. مسئولین خرید شرکت شما بر چه اساسی لباس فرم سازمان شما را سفارش می‌دهند؟